My Favorite Movies


  MelissaDay's Rating My Rating
1
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
so moving
2
Notting Hill 1999,  PG-13)
Notting Hill
t ovie own it
3
Saved! 2003,  PG-13)
Saved!
great film one of my favs
4
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
love love love love
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
got it loved it shane west mmmm
6
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
loved this film so intreasting, and i love nicolas cage
7
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
great film, but my fav out of the three
8
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
great film one of my favs
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
so good i have to watch it at least once a month along with the other three
10
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
loved it
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
loved loved loved my fav harry potter book and film x
12
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
loved loved loved, really good romance
13
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
Willy Wonka and the Chocolate Factory
loved this, sorry but you will never beat the orignal

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments