My Favorite Movies
Visual stuff
| melisanderae's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG) |
|
| 2 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 3 |
The Twilight Saga: Eclipse 2010, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 11 |
Sherlock Holmes 2009, PG-13) |
|
| 12 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 13 |
The Time Traveler's Wife 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Ninja Assassin 2009, R) |
|
| 15 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 16 |
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 2010, PG) |
|
| 17 |
Blood: The Last Vampire 2009, R) |

















