My Favorite Movies
| MeliBeli07's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 9 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 14 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 18 |
The English Patient 1996, R) |
|
| 19 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 20 |
Armageddon 1998, PG-13) |




















