Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mel29's Rating My Rating
1
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
love this movie
2
Interview with the Vampire 1994,  R)
3
The Lost Boys 1987,  R)
4
Underworld 2003,  R)
Underworld
love this movie and love her outfit!!!
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
6
Ginger Snaps 2000,  R)
7
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
8
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004,  R)
Ginger Snaps Back - The Beginning
not as good as the first one
9
The Breed 2006,  R)
10
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
good movie, i wouldnt mind seeing it again!!
11
Puppet Master V (Puppet Master 5: The Final Chapter) 1994,  R)
12
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
13
An American Werewolf in London 1981,  R)
14
Howling II - Your Sister Is a Werewolf 1985,  R)
15
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
paris hilton cant act for shit!!! lol
16
American Psycho 2000,  R)
American Psycho
love this movie as well!!
17
The Evil Dead 1981,  R)
18
Evil Dead 2 1987,  R)
19
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
more of a comdey then a horror!!
20
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
cant wait to the third one!!!!seen the preview of the third one...
21
Resident Evil 2002,  R)
22
Night of the Living Dead 3D 2006,  R)
23
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
24
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
25
House of the Dead 2003,  R)
26
Christina's House 1999,  R)
27
Sorority House Massacre 1986,  R)
28
House of the Seven Corpses 1974,  PG)
29
Long Time Dead 2002,  R)
30
Sorority House Massacre II (Night Frenzy) (Nighty Nightmare) 1992,  R)
31
Phantasm III: Lord of the Dead 1994,  R)
32
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments