My Favorite Movies


  1. meiubadon
  2. Jenna

Give list a short description

  meiubadon's Rating My Rating
1
Moon Child 2004,  Unrated)
2
Koma 2005,  R)
Koma
The ending catches you by surprise.
3
Full Time Killer ,  R)
4
Saat po long (S.P.L.) (Kill Zone) 2005,  Unrated)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Loved it so much!!
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Love
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
The Lion King 1994,  G)
9
Peter Pan 1953,  G)
10
2LDK 2002,  Unrated)
2LDK
Great mixture of violence and comedy.
11
Wishing Stairs 2003,  R)
12
Audition (Ôdishon) 1999,  R)
Audition (Ôdishon)
Never see it coming
13
Dragon Heat (Maang Lung) ,  Unrated)
14
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) 2006,  Unrated)
15
Gau ngao gau (Dog Bite Dog) 2006,  Unrated)
16
PTU (PTU - Police Tactical Unit) 2003,  R)
17
Hak kuen (Fatal Contact) 2006,  Unrated)
18
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
19
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
20
Ru guo Ai (Perhaps Love) 2005,  Unrated)
21
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments