My Favorite Movies


  mehmetgerek's Rating My Rating
1
Dead Poets Society 1989,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
The Name of the Rose (Der Name der Rose) 1986,  R)
5
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
6
The Mummy 1999,  PG-13)
7
The Guns of Navarone 1961,  Unrated)
8
King Arthur 2004,  PG-13)
9
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
10
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
11
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
12
The Message 1976,  PG)
13
Lion of the Desert (Omar Mukhtar) 1981,  PG)
14
The Hunt for Red October 1990,  PG)
15
The Hunter 1980,  PG)
16
sex, lies, and videotape 1989,  R)
17
Sex and a Girl 2001,  R)
18
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
19
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
20
Pretty Woman 1990,  R)
21
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
23
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
24
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments