Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mefara's Rating My Rating
1
Alice in Wonderland 2010,  PG)
Alice in Wonderland
my favourite story since kids
2
The Proposal 2009,  PG-13)
3
Rango 2011,  PG)
4
Avatar 2009,  PG-13)
5
Orphan 2009,  R)
Orphan
thriller,suspen and terror
6
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
Sherlock Holmes
make me thought about japan anime conan
7
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
an inspector investigate the murder case in sleepy hollow village
8
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
boy became girl
girl became boy
9
She's the Man 2006,  PG-13)
10
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
11
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
totally awesome
12
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
13
Justin Bieber: Never Say Never 2011,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments