My Favorite Movies


  meetnandhini's Rating My Rating
1
The Client 1994,  PG-13)
2
The Water Horse: Legend of the Deep 2007,  PG)
The Water Horse: Legend of the Deep
Very good movie. I wish I had a pet like that.
3
Final Destination 2000,  R)
4
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
5
Signs 2002,  PG-13)
6
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
7
300 2007,  R)
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
9
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
10
The Terminal 2004,  PG-13)
11
Slumdog Millionaire 2008,  R)
12
Cassandra's Dream 2007,  PG-13)
13
Shrek 2 2004,  PG)
14
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
15
The Incredibles 2004,  PG)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
Coming to America 1988,  R)
18
Daddy Day Care 2003,  PG)
19
The Transporter 2002,  PG-13)
20
Rush Hour 1998,  PG-13)
21
Die Hard 1988,  R)
22
Phone Booth 2003,  R)
23
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
24
Mission Impossible 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments