Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  medtania7's Rating My Rating
1
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
Akeelah and the Bee
Here come the victory!!!
2
Philadelphia 1993,  PG-13)
Philadelphia
I cried while I was watching it!!:( Exellent film.
3
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
No comment!!! LOL
4
Go Ask Alice 1973,  Unrated)
Go Ask Alice
I have read the book...but not yet the movie So>>>
5
The Chorus (Les Choristes) 2005,  PG-13)
6
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
nice movie!!!
7
Falling in Love 1984,  PG-13)
8
All Roads Lead Home 2008,  PG)
9
Imagine That 2009,  PG)
10
Haven 2004,  R)
11
Kiss of Death 1995,  R)
12
Love Me Again (Love Me Again: Land Down Under) 2008,  Unrated)
13
J'ai rencontré le Père Noël (I Believe in Santa Claus) (Here Comes Santa Claus) 1984,  G)
14
The Year Without a Santa Claus 1974,  Unrated)
15
Love Finds a Home 2009,  Unrated)
16
Saints and Soldiers 2003,  PG-13)
17
Of Mice and Men 1992,  PG-13)
18
Sleepover 2004,  PG)
19
Double Platinum 1999,  PG)
20
Orphan 2009,  R)
21
Circle of Friends 1995,  PG-13)
22
Maid of Honor 2005,  PG)
23
Top Dog 1995,  PG-13)
24
In the Best Interest of the Children 1992,  Unrated)
25
Out of Darkness 1994,  PG-13)
26
Ordinary Miracles 2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments