My Favorite Movies


  meccapaco's Rating My Rating
1
The Big Lebowski 1998,  R)
2
Fallen Angels 1995,  Unrated)
3
Blue Velvet 1986,  R)
4
Oldboy 2004,  R)
5
Me and You and Everyone We Know 2004,  R)
6
Videodrome 1983,  R)
7
The Squid and the Whale 2006,  R)
8
The Happiness of the Katakuris 2001,  R)
9
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
10
Rushmore 1998,  R)
11
Ghostbusters 1984,  PG)
12
Taste of Tea, The (Cha No Aji) 2011,  Unrated)
Taste of Tea, The (Cha No Aji)
After seeing this again in the theater, I am convinced that it's one of my favorite films. It left me with a really good feeling.
13
Magnolia 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments