My Favorite Movies
| mdec's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 3 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 4 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 5 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 7 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 13 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 15 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 16 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 17 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 18 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 19 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 20 |
The Hustler 1961, Unrated) |
|
| 21 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 22 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 23 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 24 |
Once Upon a Time in America 1984, R) |
|
| 25 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 26 |
Pulp Fiction 1994, R) |


























