My Favorite Movies
| MCRmysoldier's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 5 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 6 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 7 |
The Addams Family 1991, PG-13) |
|
| 8 |
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006, Unrated) |
|
| 9 |
The Ninth Gate 1999, R) |
|
| 10 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |










