My Favorite Movies
| mcbass34's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 2 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 3 |
Hoosiers 1989, PG) |
|
| 4 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Heat 1995, R) |
|
| 8 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Slap Shot 1980, R) |
|
| 10 |
In the Line of Fire 1993, R) |
|
| 11 |
Ronin 1998, R) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
Old School 2003, R) |
|
| 14 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 15 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 16 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 17 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 18 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 19 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 20 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 21 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 22 |
The Departed 2006, R) |
|
| 23 |
Fletch 1985, PG) |
|
| 24 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 25 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 26 |
The Sting 1973, PG) |
|
| 27 |
Kingpin 1996, PG-13) |
|
| 28 |
Insomnia 2002, R) |
|
| 29 |
The Untouchables 1987, R) |





























