My Favorite Movies


  1. McAddex
  2. Beth

<3!!!

  McAddex's Rating My Rating
1
Rumor Has It 2005,  PG-13)
Rumor Has It
really loved it watched it 3 times in one day! best film, along with finding nemo, that ive ever seen!!!
2
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
5 stars aint enough deserves a 10000000 lol i luv this film so mch! only seen it twice i luv it tho! spec the bubbles! hehe! rele rele rele luv it-best film ive watched it ages!
3
The Aristocats 1970,  G)
The Aristocats
what a film! this is great!
4
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
just legend!
5
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
really great-boring ending though
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
this is a gd film! i rele liked it
7
The Fox and the Hound 1981,  G)
8
Along Came Polly 2004,  PG-13)
Along Came Polly
loved it too
9
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
1 of the best films ever!
10
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
omg i luv this film! meet the parents is better but i luv adam sandler-he's gr8
11
The Lake House 2006,  PG)
12
Black Beauty 1994,  G)
13
Wimbledon 2004,  PG-13)
14
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
seen this so much its got to the point i dont like it as much-but its still great
15
The Break-Up 2006,  PG-13)
16
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
omg this makes me cry at the beginnin wen her mum dies:( luved it tho it was rele sweet!
17
Down to You 2000,  PG-13)
Down to You
awww makes me cry! lol
18
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
19
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
20
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
21
Just Married 2003,  PG-13)
22
She's All That 1999,  PG-13)
23
Secret Window 2004,  PG-13)
24
Speed 1994,  R)
Speed
Love it! So great! And Keanu Reeves is HOTT!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments