My Favorite Movies
| Mbutler12's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Great Expectations 1998, R) |
|
| 2 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 3 |
The Departed 2006, R) |
|
| 4 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Heat 1995, R) |
|
| 6 |
Blow 2001, R) |
|
| 7 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 8 |
Scarface 1983, R) |
|
| 9 |
Radio 2003, PG) |
|
| 10 |
Splash 1984, PG) |
|
| 11 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 12 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 13 |
The Warriors 1979, R) |













