My Favorite Movies


  mbooyah15's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Omg one of my favourite movies!!
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Totally awesome movie!!!!!!!!
3
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
Totally love this movie!! Matt Dillon's one hottie!!!
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Of course I love this movie!!
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Of course I love this movie!!
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Awesome!!
7
Eragon 2006,  PG)
Eragon
I totally loved this movie!! Definetly one of my favourites. It would've been a lot better if they stuck to the book a bit more, some of the characters didn't match their descriptions in the book, but it was still fantastic!!
8
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
This movie was insanely awesome except it was sooo sad!! They wouldn't leave that bit alone!!
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
Oh my god this movie was soooo damn funny! I didn't expect it to be, but it was and I totally loved it. Dwayne was totally my favourite, I totally love him now!!!
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
One of the best movies!!
11
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Wow I totally loved it!!! Soooo much better then it looks and realllly funny!! Also kinda sad but you think about all the funny parts and it rocks. Not to mention Channing's dance move, hawt stuff ow ow!!!
12
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
Scared the hell out of me...the roller coaster bit anyway. It's predictable but still, even if you know what's coming you're totally not prepared. It's more gory with blood and all that then scary but I still absolutley love it!!!
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I love this movie!!!!
14
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
So damn funny beats Mean Girls and a bunch of others...
15
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Totally aweosme!!
16
Rent 2005,  PG-13)
Rent
Zomg insanely in love with this movie! So fab! La Vie Boheme, best song EVER!!
17
How to Eat Fried Worms 2006,  PG)
How to Eat Fried Worms
Awww so awesome! It's not too disgusting really, but it's cute!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments