My Favorite Movies
| mazzy12345's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
Sin City 2005, R) |
|
| 7 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 8 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 9 |
300 2007, R) |
|
| 10 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 15 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 16 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 17 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 18 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 19 |
Raging Bull 1980, R) |



















