Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mayinrivera's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
I loved
2
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
I kike this movie
3
Up 2009,  PG)
Up
Esta pelicula es tan tierna que me hizo llorar, reir, fueron muchos sentimeintos encontrados, los invito a verla,
4
Toy Story 3 2010,  G)
Toy Story 3
Add a review (optional)...
5
Inglourious Basterds 2009,  R)
Inglourious Basterds
is very interesting
6
Post Grad 2009,  PG-13)
Post Grad
is veri interesting
7
The Time Traveler's Wife 2009,  PG-13)
The Time Traveler's Wife
Is veri interesting, especially as she falls in love with the not knowing him again when he was older. Is romantic and dramatic, i liked.
8
Push 2009,  PG-13)
Push
is very interesting, it's an action movie.
9
Gamer 2009,  R)
10
Shutter Island 2010,  R)
11
High School Musical 4: East Meets West 2008,  Unrated)
12
St. Trinian's 2007,  PG-13)
13
Paranormal Activity 2007,  R)
Paranormal Activity
I will like to see it movie, mistery.
14
Amelia 2009,  PG)
Amelia
Are romantic movie like
15
Couples Retreat 2009,  PG-13)
Couples Retreat
Es divertida, me gusta, quiero verla.
16
The Stepfather 2009,  PG-13)
The Stepfather
Actions and suspense
17
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant 2009,  PG-13)
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant
muy ineteresante
18
Michael Jackson's This Is It 2009,  PG)
Michael Jackson's This Is It
quiero verla mi cantante favorito
19
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
This movie Hideways me both because it is very romantic and where Bella and Edward are shown so much love that they are capable of giving their lives for each other..... I like so much
20
Did You Hear About the Morgans? 2009,  PG-13)
21
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
22
Leap Year 2010,  PG)
Leap Year
I want to see
23
Legion 2010,  R)
Legion
terror is
24
Love Happens 2009,  PG-13)
Love Happens
Is very sweet and romantic
25
Dear John 2010,  PG-13)
26
From Paris with Love 2010,  R)
27
The Book of Eli 2010,  R)
28
Edge of Darkness 2010,  R)
29
Extraordinary Measures 2010,  PG)
30
The Wolfman 2010,  R)
31
Whiteout 2009,  R)
32
Ramona and Beezus 2010,  G)
33
Salt 2010,  PG-13)
34
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
35
Prince of Persia: The Sands of Time 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments