Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  maydevil1995's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
wicked movie it never gets old teehee
3
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
this is a great movie i understood everything that was going on and it had a great story!
4
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
such a nice story
5
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
6
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
halarious
7
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
great movie and it has dakota fanning in it so i like it
8
Scary Movie 2000,  R)
9
Scary Movie 2 2001,  R)
10
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
11
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
12
An Inconvenient Truth 2006,  PG)
An Inconvenient Truth
4 stars for the enjoyment but 5 for the message
13
Freedom Writers 2007,  PG-13)
14
Stomp the Yard 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments