My Favorite Movies


  1. maxspiff
  2. Max

woo hoo!

  maxspiff's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
favorite of the star wars series. yea boba fett!
2
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
Classic
3
The Blues Brothers 1980,  R)
The Blues Brothers
We're on a mission from god.
4
Ghostbusters 1984,  PG)
5
Back to the Future 1985,  PG)
6
Reservoir Dogs 1992,  R)
7
Jurassic Park 1993,  PG-13)
8
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
people did not understand the joke in this movie. it was overall well executed, but people just didn't appreciate it.
9
Garden State 2004,  R)
Garden State
really good music.
10
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
You can't not like the breakfast club. I mean come on, it's the breakfast club.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments