My Favorite Movies


  maximi11ion's Rating My Rating
1
Kung Pow! Enter the Fist 2002,  PG-13)
Kung Pow! Enter the Fist
Funny Ass film is this!
2
Chopper 2000,  R)
Chopper
Nev, if you stab me again i'm gonna bleed to death... GooD'ay mate!
3
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
Good Morning, Vietnam
Robin Williams is a sick guy, funny man!
4
Pootie Tang 2001,  PG-13)
Pootie Tang
Say Sa-Da-Tay & Fel OK!! Sapatown
5
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
Who-ever hasn't seen this yet hads got to see it asap cos its funny as hell.. made me laugh for so long..
6
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
This Guy is ace, funny in anchorman 2..
7
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
8
How High 2001,  R)
How High
The best film they done, can't wait for no 2.
9
The Wash 2001,  R)
10
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
boom boom kitty fck
11
Friday 1995,  R)
12
Next Friday 2000,  R)
13
Friday After Next 2002,  R)
14
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
funny as fck
15
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
16
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
sick film this
17
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
ace film to grow up to... HEY YOU GUYS!!! slaw is funny as fck.. so it data, makin a boobi trap... lol
18
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
19
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Ace Film
Maximus Des Mus Meridius, father to a murdered son, husband to a murdered wife and i shall have my vengance in this life or the next... MAXIMUS!!
20
The Pest 1997,  PG-13)
The Pest
funn film this is, saw it years ago but it is a funny film..
21
BASEketball 1998,  R)
BASEketball
gd film this is, creators of south park n that..
22
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
funny filkm is this. hope there doin no2...
23
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
Beavis and Butt-Head Do America
gd film this.
24
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
Shanghai Noon
jackie chan is gd in these i think.. ace at martial arts
25
Ready to Rumble 2000,  PG-13)
Ready to Rumble
sick film is this.
26
Monkeybone 2001,  PG-13)
Monkeybone
gd film is this,
27
28 Weeks Later... 2007,  R)
28 Weeks Later...
sick film, if ya liked the first one then u'll love this one.. gd plot n can't wait for the 3rd one.. yep thats right.. i'll spoil it a bit for ya now.. it ends up the zombi's runnin about in PARIS!! yep thats right...
28
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
sick film, bit soppy in a bit bits of it but all round ace film, gr8 special effects..
29
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
ace film... funny as hell wi that guy from 40yr old virgin init.. hahaha sicka

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments