Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mauiluvr25's Rating My Rating
1
The Boondock Saints 2000,  R)
2
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
3
The Mummy 1999,  PG-13)
4
Batman 1989,  PG-13)
5
Batman Begins 2005,  PG-13)
6
Batman Returns 1992,  PG-13)
7
Batman & Robin 1997,  PG-13)
8
Batman Forever 1995,  PG-13)
9
V for Vendetta 2006,  R)
10
Clerks II 2006,  R)
11
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
12
Dogma 1999,  R)
13
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
From Hell 2001,  R)
17
Benny & Joon 1993,  PG)
18
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
19
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
20
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
21
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
22
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
23
Finding Neverland 2004,  PG)
24
Cry-Baby 1990,  PG-13)
25
Sleepy Hollow 1999,  R)
26
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
27
Chocolat 2000,  PG-13)
28
Donnie Darko 2001,  R)
29
Saw 2004,  R)
30
Saw II 2005,  R)
31
Saw III 2006,  R)
32
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
33
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
34
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
35
The Cable Guy 1996,  PG-13)
36
The Mask 1994,  PG-13)
37
Liar Liar 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments