My Favorite Movies


  MattyRansley's Rating My Rating
1
Green Street Hooligans 2005,  R)
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
4
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
5
Saw 2004,  R)
6
Saw II 2005,  R)
7
Saw III 2006,  R)
8
The Football Factory 2004,  R)
9
Man on Fire 2004,  R)
10
Coach Carter 2005,  PG-13)
11
War of the Worlds 2005,  PG-13)
12
8 Mile 2002,  R)
13
American Pie 1999,  R)
14
American Pie 2 2001,  R)
15
American Wedding 2003,  R)
16
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
17
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
18
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
19
Rocky 1976,  PG)
20
Rocky II 1979,  PG)
21
Rocky III 1982,  PG)
22
Rocky IV 1985,  PG)
23
Rocky V 1990,  PG-13)
24
Rocky Balboa 2006,  PG)
25
I, Robot 2004,  PG-13)
26
Blade 1998,  R)
27
Blade II 2002,  R)
28
Blade: Trinity 2004,  R)
29
National Treasure 2004,  PG)
30
Big Momma's House 2000,  PG-13)
31
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
32
Dawn of the Dead 2004,  R)
33
Shaun of the Dead 2004,  R)
34
Hot Fuzz 2006,  R)
35
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
36
Snakes on a Plane 2006,  R)
37
Léon (The Professional) 1994,  R)
38
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
39
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
40
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
41
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
42
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
43
Spider-Man 2002,  PG-13)
44
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
45
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
46
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
47
Gladiator 2000,  R)
48
Click 2006,  PG-13)
49
Crank 2006,  R)
50
The Departed 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments