My Favorite Movies
| MattyD95's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 3 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
Crank 2006, R) |
|
| 6 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Big Nothing 2006, R) |
|
| 8 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 9 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 10 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Con Air 1997, R) |
|
| 13 |
White Noise 2005, PG-13) |
|
| 14 |
White Noise 2: The Light 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 16 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 17 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Blade 1998, R) |
|
| 19 |
Blade II 2002, R) |
|
| 20 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 21 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 22 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 23 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 25 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 26 |
Saw 2004, R) |
|
| 27 |
Saw II 2005, R) |
|
| 28 |
Saw III 2006, R) |
|
| 29 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 30 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 32 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 33 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 34 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 35 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 36 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 37 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 38 |
Robots 2005, PG) |
|
| 39 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 40 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 41 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 42 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 43 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 44 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 45 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 46 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 47 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 48 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 49 |
Troy 2004, R) |
|
| 50 |
Jason X 2001, R) |
|
| 51 |
Jack Frost 1998, PG) |
|
| 52 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 53 |
Jackass: Number Two 2006, R) |





















































