Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mattuparker's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
3
Big Fish 2004,  PG-13)
4
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
5
Deception 2008,  R)
6
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
7
Black Hawk Down 2001,  R)
8
The Island 2005,  PG-13)
9
Down with Love 2003,  PG-13)
10
Trainspotting 1996,  R)
11
Cassandra's Dream 2007,  PG-13)
12
Twilight 2008,  PG-13)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
15
Little Ashes 2008,  R)
16
How To Be 2008,  Unrated)
17
The Summer House 2009,  Unrated)
18
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
19
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
20
Remember Me 2010,  PG-13)
21
The Haunted Airman 2006,  R)
22
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
23
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
24
Freedom Writers 2007,  PG-13)
25
The Reaping 2007,  R)
26
Boys Don't Cry 1999,  R)
27
Terror in the Family 1996,  PG-13)
28
Back to the Future 1985,  PG)
29
Back to the Future Part II 1989,  PG)
30
Back to the Future Part III 1990,  PG)
31
Stuart Little 1999,  PG)
32
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
33
Stuart Little 2 2002,  PG)
34
Teen Wolf 1985,  PG)
35
The Frighteners 1996,  R)
36
Doc Hollywood 1991,  PG-13)
37
The Secret of My Success 1987,  PG-13)
38
Life with Mikey 1993,  PG)
39
Adventureland 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments