My Favorite Movies
| matorresjr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Bloody Valentine 3-D 2009, R) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Halloween 2007, R) |
|
| 5 |
Halloween 1978, R) |
|
| 6 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 7 |
Saw 2004, R) |
|
| 8 |
Saw II 2005, R) |
|
| 9 |
Saw III 2006, R) |
|
| 10 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 11 |
Saw V 2008, R) |
|
| 12 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 13 |
300 2007, R) |
|
| 14 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 15 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 16 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 18 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 19 |
Thank God It's Friday 2006, PG) |
|
| 20 |
Underworld 2003, R) |
|
| 21 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 22 |
Underworld: The Rise of the Lycans 2009, R) |
|
| 23 |
Drag Me to Hell 2009, PG-13) |
|
| 24 |
Milk 2008, R) |
|
| 25 |
Wanted 2008, R) |
|
| 26 |
Gypsy 1962, Unrated) |
|
| 27 |
This Property Is Condemned 1966, Unrated) |
|
| 28 |
Imitation of Life 1958, Unrated) |
|
| 29 |
Perkins' 14 2008, R) |
|
| 30 |
Eden Lake 2008, R) |
|
| 31 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 32 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 33 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 34 |
Death Race 2008, R) |
|
| 35 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 36 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 37 |
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008, PG-13) |
|
| 38 |
The Strangers 2008, R) |
|
| 39 |
Quarantine 2008, R) |







































