My Favorite Movies
Fav Movies
| mataiwaizu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 2 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 3 |
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance 1982, Unrated) |
|
| 4 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Color of Paradise 2000, PG) |
|
| 6 |
The Corporation 2003, Unrated) |
|
| 7 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 9 |
Kino's Journey 2005, Unrated) |
|
| 10 |
Why We Fight 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |











