My Favorite Movies


  MasterYoda91's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
2
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
8
The Rock 1996,  R)
9
The Hunt for Red October 1990,  PG)
10
Air Force One 1997,  R)
11
The Incredibles 2004,  PG)
12
The Fugitive 1993,  PG-13)
13
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
14
The Land Before Time 1988,  G)
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
16
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
17
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
18
X-Men 2000,  PG-13)
19
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
20
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
21
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
24
Farscape: The Peacekeeper Wars 2004,  PG)
25
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
26
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
29
Crossroads 1986,  R)
30
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
31
National Treasure 2004,  PG)
32
Muppet Treasure Island 1996,  G)
33
Rush Hour 1998,  PG-13)
34
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
35
Wrongfully Accused 1998,  PG-13)
36
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
37
Pokemon - The Movie 2000 2000,  G)
38
Spaceballs 1987,  PG)
39
The Blues Brothers 1980,  R)
40
Van Helsing 2004,  PG-13)
41
We're Back! A Dinosaur's Story 1993,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments