My Favorite Movies


  MasonStorm's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
My Favorite Movie, It has everything & A Amazing Love Story
2
Annie 1981,  PG)
Annie
My fav Movie while I was growin Up, I still Love it & has watch it so many times
3
License to Drive 1988,  PG-13)
License to Drive
My fav Romantic comedy, Love this movie funny & great story & Actors, I have watch it so many times, I was so Happy when it was realese on DVD 4 the first time, I bought right away
4
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
Awsome Adventure Movie with Lots of Awsome action & A Great story
5
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
My Favorite War Movie, Lots of Action Great Story & has a great romantic story 2 it
6
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
My Fav Actiion Movie, This Movie had lots of it
7
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
A Awsome Action Movie, It had everything in it & it was Funny as hell
8
Gangs of New York 2002,  R)
Gangs of New York
Love this movie Great story & lots of Action, My fav char of this film is THe Butcher play br Daniel Day Lewis he played the part so well even that he was the bad guy & big time racist he was a villian U just Love 2 Hate
9
Lone Wolf McQuade 1983,  PG)
Lone Wolf McQuade
The first Action movie I ever seen & it is Awsome & I still Love it so much
10
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
My fav Horror Movie & I'm a Huge Freddy Fan
11
Twister 1996,  PG-13)
Twister
My fav Disaster movie, What a Thrill ride
12
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
A Awsome Action/Adventure movie with 3 T-Rexs that is my fav Animal & Dino
13
Step Brothers 2008,  R)
Step Brothers
My fav Comedy, It was so Funny from begining to the end & had a Very Funny Ending
14
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
My fav Drama movie, Great story & has some actiion & Comedy in it
15
WALL-E 2008,  G)
WALL-E
My fav Disney film, it was a great story with Comedy & Sweet Love story to it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments