My Favorite Movies
| maryz96792's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cold Mountain 2003, R) |
|
| 2 |
The Departed 2006, R) |
|
| 3 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 4 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 5 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 8 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 9 |
Match Point 2005, R) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 12 |
A Perfect World 1993, PG-13) |
|
| 13 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 14 |
Thelma & Louise 1991, R) |
|
| 15 |
Annapolis 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Alpha Dog 2006, R) |
|
| 17 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 19 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 21 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 22 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 23 |
Baby Boy 2001, R) |
|
| 24 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 25 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 26 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 27 |
Friday 1995, R) |
|
| 28 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 29 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |





























