My Favorite Movies
| MaryannMeus's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Three Amigos! 1986, PG) |
|
| 4 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 5 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 6 |
Guys and Dolls 1955, Unrated) |
|
| 7 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 8 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 9 |
Sky High 2005, PG) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 12 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 13 |
The Birdcage 1996, R) |
|
| 14 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 15 |
Employee of the Month 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Kindergarten Cop 1990, PG-13) |
















