My Favorite Movies


  1. marwatiwae
  2. Marce

Give list a short description

  marwatiwae's Rating My Rating
1
Trade 2007,  R)
Trade
Top markotop! Made me cry. All MEN (=male) should see this pic.
2
Ran 1985,  R)
Ran
wow!! four thumbs up!!!
3
A Tale of Two Cities 1980,  Unrated)
A Tale of Two Cities
heartbreaking, and brilliant performance by Sarandon. I just loved it!
4
The Godfather 1972,  R)
5
The Godfather, Part II 1974,  R)
6
The Godfather, Part III 1990,  R)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
9
The Last Emperor 1987,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments