My Favorite Movies


  marvinyoung2001's Rating My Rating
1
Man on Fire 2004,  R)
2
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
3
Wolf 1994,  R)
4
Soul Men 2008,  R)
5
Life 1999,  R)
6
The Original Kings of Comedy 2000,  R)
7
Leaving Las Vegas 1995,  R)
8
The Godfather, Part II 1974,  R)
9
Scarface 1983,  R)
10
The Godfather 1972,  R)
11
The Bucket List 2007,  PG-13)
12
Seven (Se7en) 1995,  R)
13
Deep Impact 1998,  PG-13)
14
Dreamcatcher 2003,  R)
15
Outbreak 1995,  R)
16
Unforgiven 1992,  R)
17
Glory 1989,  R)
18
Speed 1994,  R)
19
The Lake House 2006,  PG)
20
Crash 2005,  R)
21
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
22
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
23
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
24
Armageddon 1998,  PG-13)
25
Die Hard 1988,  R)
26
The Whole Nine Yards 2000,  R)
27
16 Blocks 2006,  PG-13)
28
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
29
The Jackal 1997,  R)
30
Blind Date 1987,  PG-13)
31
Hitch 2005,  PG-13)
32
Hancock 2008,  PG-13)
33
Men in Black 1997,  PG-13)
34
Independence Day 1996,  PG-13)
35
Enemy of the State 1998,  R)
36
Ali 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments