My Favorite Movies
Marv's Favs
| marvinjurgens's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Trek: The Motion Picture 1979, G) |
|
| 2 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 3 |
Star Trek III - The Search for Spock 1984, PG) |
|
| 4 |
Star Trek IV - The Voyage Home 1986, PG) |
|
| 5 |
Star Trek V - The Final Frontier 1989, PG) |
|
| 6 |
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991, PG) |
|
| 7 |
Star Trek Generations 1994, PG) |
|
| 8 |
Star Trek - First Contact 1996, PG-13) |
|
| 9 |
Star Trek - Insurrection 1998, PG) |
|
| 10 |
Star Trek - Nemesis 2002, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 13 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 14 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Batman Begins 2005, PG-13) |



















