My Favorite Movies
| marvincole's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fracture 2007, R) |
|
| 2 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 4 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Twisted 2004, R) |
|
| 6 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 7 |
White Noise 2: The Light 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Saw II 2005, R) |
|
| 10 |
Saw III 2006, R) |
|
| 11 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 12 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 14 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 15 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 16 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 17 |
Snatch 2001, R) |
|
| 18 |
Derailed 2005, R) |
|
| 19 |
Training Day 2001, R) |
|
| 20 |
16 Blocks 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Scarface 1983, R) |
|
| 22 |
The Godfather of Green Bay 2005, R) |
|
| 23 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 24 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 25 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 26 |
Home of the Brave 2006, R) |
|
| 27 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 28 |
A Perfect Murder 1998, R) |
|
| 29 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 30 |
The Game 1997, R) |
|
| 31 |
Brooklyn's Finest 2009, R) |































