My Favorite Movies
| marty95's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wait Until Dark 1967, Unrated) |
|
| 2 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 6 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. Bean's Holiday 2007, G) |
|
| 8 |
The Rescuers 1977, G) |
|
| 9 |
Clue 1985, PG) |
|
| 10 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 11 |
Benji 1974, G) |
|
| 12 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 13 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Definitely, Maybe 2008, PG-13) |
|
| 15 |
The Aristocats 1970, G) |
|
| 16 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Paper Moon 1973, PG) |
|
| 18 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 20 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 21 |
Oliver! 1968, G) |





















