My Favorite Movies
| marshar0376's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 3 |
Merlin 1998, PG) |
|
| 4 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 14 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |














