Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  marmsnmax's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
jar jar binks rules
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
fantastic
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
youve got dirt on your nose.....
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
spooky dobby rules
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
remus lupin rules..
10
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
absolutely fantastic......from the dementors to "you know who" this film is a work of art! Harry,Ron and Hermy are brilliant and Luna Lovegood rules! plus great to see padfoot and moony back
12
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
my favorite film of all time a truly great film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments