My Favorite Movies
| marlon6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Song for a Raggy Boy 2003, Unrated) |
|
| 2 |
Once Were Warriors 1994, R) |
|
| 3 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 4 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 5 |
Auntie Mame 1958, Unrated) |
|
| 6 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 8 |
The Woodsman 2004, R) |
|
| 9 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 10 |
The Talented Mr. Ripley 1999, R) |
|
| 11 |
Panic Room 2002, R) |










