My Favorite Movies


  marlin02's Rating My Rating
1
Taxi 2004,  PG-13)
Taxi
I really love this movie.... Action and funny too
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Tears of the Sun 2003,  R)
Tears of the Sun
like this very much...
4
What a Girl Wants 2003,  PG)
5
The Italian Job 2003,  PG-13)
6
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
7
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
i love da action, and also da actor is cute..lol
8
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
Bride and Prejudice
i love watching indian movies and this one is a great one!
9
Man of the House 2005,  PG-13)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
11
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
12
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Very romantic...and i love it...
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
An awesome movie, and a very sad ending, but life's like dat..you can always move forward
15
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I read about this when i was in school, and i really love it
17
The Sound of Music 1965,  G)
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
19
The Gods Must Be Crazy 1981,  PG)
The Gods Must Be Crazy
Really love it, and really wanna see the part 2..
20
Bring It On 2000,  PG-13)
21
The Princess Diaries 2001,  G)
22
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
23
The Wizard of Oz 1939,  G)
24
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments