My Favorite Movies
| MarksScarf81's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 2 |
Sunset Boulevard 1950, Unrated) |
|
| 3 |
Psycho 1960, R) |
|
| 4 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 5 |
Romy and Michele's High School Reunion 1997, R) |
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 7 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 10 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 11 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Broken Hearts Club 2000, R) |
|
| 13 |
Rebel Without a Cause 1955, PG-13) |
|
| 14 |
Suspiria 1977, R) |
|
| 15 |
The Birds 1963, PG-13) |















