My Favorite Movies
| markrowles's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
Scarface 1983, R) |
|
| 6 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 7 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 8 |
The Secret Garden 1993, PG) |
|
| 9 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |










