My Favorite Movies
| MarketingPro's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Auf der Anderen Seite (The Edge of Heaven) (On the Other Side) 2007, Unrated) |
|
| 2 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 3 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 5 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 6 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 7 |
Adam's Apples (Adams ębler) 2005, R) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 11 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Crash 2005, R) |













