Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  marisoldelrio's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
The Beach 2000,  R)
3
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
4
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
6
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
7
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
15
The Green Mile 1999,  R)
16
Philadelphia 1993,  PG-13)
17
Shrek 2001,  PG)
18
Shrek 2 2004,  PG)
19
Shrek the Third 2007,  PG)
20
Ice Age 2002,  PG)
21
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
23
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
24
Trainspotting 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments