My Favorite Movies


  Marishka20's Rating My Rating
1
The Holiday 2006,  PG-13)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
300 2007,  R)
5
Wedding Crashers 2005,  R)
6
Mean Girls 2004,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Shrek 2001,  PG)
10
Braveheart 1995,  R)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
V for Vendetta 2006,  R)
13
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
16
Sin City 2005,  R)
17
Little Miss Sunshine 2006,  R)
18
Gladiator 2000,  R)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
20
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
21
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
22
Blood Diamond 2006,  R)
23
The Illusionist 2006,  PG-13)
24
The Last Samurai 2003,  R)
25
Inside Man 2006,  R)
26
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
27
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
28
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
29
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
30
Finding Neverland 2004,  PG)
31
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
32
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
33
The Game 1997,  R)
34
Spirited Away 2001,  PG)
35
Ratatouille 2007,  G)
36
Disturbia 2007,  PG-13)
37
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments