My Favorite Movies
| mariomaz1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Iqbal 2005, Unrated) |
|
| 2 |
Run Fatboy Run 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Ishq Vishk 2003, Unrated) |
|
| 4 |
Salaam-e-Ishq 2007, Unrated) |
|
| 5 |
Marigold 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 7 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 8 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Vivah 2005, Unrated) |
|
| 11 |
Dil Ne Jise Aapna Kaha 2004, Unrated) |
|
| 12 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 13 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 14 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 15 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Humko Deewana Kar Gaye 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Sabrina Goes to Rome 1998, Unrated) |























