My Favorite Movies
| marinav96's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 2 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 3 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
The Departed 2006, R) |
|
| 6 |
Hustle & Flow 2004, R) |
|
| 7 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Crash 2005, R) |
|
| 9 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 19 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 20 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Sin City 2005, R) |
|
| 23 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 25 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 26 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 27 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 28 |
Batman Begins 2005, PG-13) |




























