My Favorite Movies


  mariludinu's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
The Deer Hunter 1978,  R)
3
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
4
Good Will Hunting 1997,  R)
5
Rain Man 1988,  R)
6
On Golden Pond 1981,  PG)
7
Dead Poets Society 1989,  PG)
8
A Few Good Men 1992,  R)
9
Legends of the Fall 1994,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
12
Lost In Translation 2003,  R)
13
Interview with the Vampire 1994,  R)
14
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments