My Favorite Movies
| marilecuna's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
The Shining 1980, R) |
|
| 3 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 4 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 5 |
Saw 2004, R) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 7 |
Shutter (They Are Around Us) 2005, R) |
|
| 8 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 9 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 10 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 11 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 12 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |














