Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Maridariko's Rating My Rating
1
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
i loved jeremy he's so cute
2
Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five 2008,  G)
3
Angels & Demons 2009,  PG-13)
4
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
5
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
6
27 Dresses 2008,  PG-13)
7
Samurai X - The Motion Picture (Rurôni Kenshin: Ishin shishi e no Requiem) 2001,  Unrated)
8
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
16
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
17
J.K. Rowling and the Birth of Harry Potter 2004,  Unrated)
18
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
19
Harry Potter in the Hood 2007,  Unrated)
20
The Man Who Cried 2000,  R)
21
The Other Boleyn Girl 2003,  Unrated)
22
From Here to Eternity 1953,  Unrated)
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
26
The Adventures of Huck Finn 1993,  PG)
27
The New Adventures of Pippi Longstocking 1988,  G)
28
The Adventures of Robin Hood 1938,  PG)
29
The Adventures of Pluto Nash 2002,  PG-13)
30
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension 1984,  PG)
31
Casper and Wendy's Ghostly Adventures 2002,  G)
32
The Incredibly True Adventures of Two Girls in Love 1995,  R)
33
The Adventures of Young Indiana Jones: Treasure of the Peacock's Eye 1995,  Unrated)
34
Far From Home - The Adventures Of Yellow Dog 1995,  PG)
35
The Art of War II: Betrayal 2008,  R)
36
Intimate Betrayal 1999,  Unrated)
37
Betrayal 2003,  Unrated)
38
Deadly Betrayal 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments